Run The Mounds

Overall Finish List

November 01, 2020


Results by DINO LLC DINO LLC

5 mile Run

Place Name City Bib No Gender Age Group Total Time
1 Negesse Kishpaugh Anderson IN 2926 M 1:Overall 28:12.2
2 Ethan Evans Muncie IN 2902 M 2:Overall 28:40.3
3 Ross Roberson Fishers IN 2897 M 3:Overall 29:37.3
4 Mark Guyer Mc Cordsville IN 2923 M 1:35-39 31:02.1
5 Austin Mullikin Muncie IN 2957 M 1:25-29 31:30.4
6 Sean Simpson Fishers IN 2885 M 1:15-18 31:34.4
7 Jonathan Lugar Muncie IN 2837 M 2:35-39 31:35.5
8 Emby Duncan Anderson IN 2836 M 1:30-34 31:39.6
9 Caleb Vogl Greentown IN 2955 M 2:15-18 32:45.4
10 Thomas Peters Jasper IN 2909 M 1:19-24 33:50.1
11 Hannah Rose Versailles OH 2900 F 1:Overall 34:25.2
12 Danny Smith Muncie IN 2841 M 1:Masters 34:53.2
13 Jordan Armogum Windfall IN 2956 M 3:15-18 35:49.9
14 Sydney McFarren Liberty Center IN 2928 F 2:Overall 36:24.0
15 Nathan Saylors Converse IN 2910 M 2:19-24 36:28.7
16 Amber Cole Frankton IN 2860 F 3:Overall 36:48.8
17 Robert Burns Beech Grove IN 2922 M 1:60-64 36:50.1
18 Duane Dye New Castle IN 2863 M 2:60-64 36:56.6
19 Lane Charlton Worthington IN 2846 M 3:19-24 36:58.9
20 Robert Fernandez Indianapolis IN 2958 M 2:30-34 37:46.4
21 Luigi Demaio Chicago IL 2950 M 1:45-49 37:50.4
22 Ella Kantz Greentown IN 2931 F 1:15-18 37:53.2
23 Joshua Kinder Elkhart IN 2937 M 3:30-34 37:54.9
24 Shawn Ozbun Muncie IN 2868 M 3:35-39 37:55.8
25 Nicole Bailey Anderson IN 2865 F 1:30-34 37:58.9
26 Phil Vogl Greentown IN 2951 M 1:55-59 38:01.3
27 Craig Nelson Indianapolis IN 2962 M 1:50-54 38:13.1
28 Paula Henry Fort Wayne IN 2917 F 1:Masters 38:44.2
29 Dan Hay Fishers IN 2809 M 2:50-54 39:06.0
30 Brian Holzhausen Mc Cordsville IN 2831 M 2:45-49 39:13.5
31 Preston Kegley Anderson IN 2815 M 4:30-34 39:23.6
32 Amanda Holzhausen Mccordsville IN 2830 F 1:45-49 39:47.9
33 Bill Hacker New Palestine IN 2930 M 2:55-59 40:16.4
34 Nathan Coe Parker City IN 2914 M 4:35-39 40:19.7
35 Kyle Young Muncie IN 2859 M 5:35-39 40:23.9
36 Jason Hargrave Plainfield IN 2925 M 3:45-49 40:31.2
37 Ava Kantz Greentown IN 2932 F 1:12-14 40:34.7
38 Luke Overton Anderson IN 2888 M 4:19-24 40:34.7
39 Dan Sandman Anderson IN 2849 M 6:35-39 40:44.6
40 Addison Coe Parker City IN 2913 F 2:12-14 41:03.3
41 Heather Proft Shelbyville IN 2965 F 1:35-39 41:03.7
42 Rachel Bailey Anderson IN 2805 F 1:40-44 41:20.9
43 Masaya Imai Springboro OH 2898 M 3:60-64 41:24.2
44 Drew Cooper Middletown IN 2959 M 3:55-59 41:37.4
45 Nicole Stevens Avon IN 2825 F 2:30-34 41:39.9
46 John Simpson Fishers IN 2886 M 4:55-59 41:59.3
47 Ryan Hunter Muncie IN 2824 M 7:35-39 42:51.3
48 Michael Webb Anderson IN 2873 M 1:40-44 42:59.9
49 Anne Kantz Greentown IN 2933 F 2:45-49 43:07.5
50 Jeremy Knox Louisville KY 2867 M 5:30-34 43:12.9
51 Nicholas Kohne Franklin IN 2822 M 6:30-34 43:23.9
52 James Proft Shelbyville IN 2966 M 2:40-44 43:25.0
53 Kathleen Osborne Parker City IN 2916 F 3:12-14 43:26.9
54 Tonya Hyatt Yorktown IN 2963 F 2:35-39 43:35.9
55 James Shults Indianapolis IN 2911 M 4:45-49 43:38.2
56 Susan Guyer Mccordsville IN 2924 F 3:35-39 43:52.2
57 Kevin McAndrews Indianapolis IN 2944 M 4:60-64 43:56.7
58 Lj Strange Muncie IN 2833 M 1:12-14 44:09.0
59 Scott Wolf Indianapolis IN 2887 M 5:60-64 44:28.8
60 Morgen Weathers Lafayette IN 2883 M 1: 1-11 44:35.1
61 Jim Holzman Indianapolis IN 2826 M 1:70-74 44:38.7
62 Alex Holzman Muncie IN 2858 M 2:25-29 44:39.1
63 Matt Weathers Lafayette IN 2882 M 8:35-39 44:45.4
64 Chris Johnson New Palestine IN 2857 M 3:50-54 44:55.8
65 Ashley Hunter Muncie IN 2823 F 4:35-39 44:59.4
66 Malina Sandman Anderson IN 2850 F 5:35-39 45:23.2
67 Tracy Snider Indianapolis IN 2812 M 3:40-44 45:54.2
68 Tom Corda Anderson IN 2807 M 6:60-64 46:15.2
69 Chris Cole Frankton IN 2861 M 4:40-44 46:24.3
70 Lydia Johnson Anderson IN 2802 F 3:30-34 46:26.9
71 Mohammed Al Faiyumi Muncie IN 2862 M 5:40-44 46:37.9
72 James Hoffman Frankton IN 2817 M 1:65-69 46:39.2
73 Stephanie Moran Anderson IN 2818 F 1:55-59 46:40.8
74 Mark Roberson Indianapolis IN 2891 M 5:55-59 46:47.3
75 Shannon Coe Parker City IN 2912 F 6:35-39 47:11.7
76 Jeremiah Bennett Mooreland IN 2866 M 5:19-24 47:13.9
77 Kristie Sikorski Markleville IN 2827 F 1:50-54 47:19.0
78 Lance Weddle Pendleton IN 2889 M 4:50-54 47:27.8
79 Angie Jones Anderson IN 2952 F 3:45-49 47:36.7
80 Mark Quertinmont Carmel IN 2848 M 6:55-59 47:47.2
81 Amy Johnson New Palestine IN 2856 F 4:45-49 48:05.0
82 Rosellen Connolly Kokomo IN 2890 F 2:55-59 48:27.7
83 Camille Millet Anderson IN 2870 F 1:60-64 48:34.8
84 Mark Zerr Noblesville IN 2821 M 5:50-54 48:37.7
85 John Jameson Anderson IN 2820 M 7:55-59 48:46.5
86 Maggie Myrice Muncie IN 2901 F 1:19-24 49:06.7
87 Moses Smith Muncie IN 2839 M 2:12-14 49:10.6
88 Stephen Bartlett Indianapolis IN 2892 M 8:55-59 49:11.6
89 Mark Barton Greenville OH 2895 M 7:60-64 49:17.7
90 Amy Newquist Fishers IN 2927 F 2:50-54 49:21.3
91 Shelli Peden Sheridan IN 2854 F 7:35-39 49:32.3
92 Noah Smith Muncie IN 2840 M 3:12-14 49:45.1
93 Nichole Smith Muncie IN 2842 F 2:40-44 49:45.1
94 Kacey Bogue Sharpsville IN 2877 F 4:12-14 50:27.1
95 Stacy Goins Noblesville IN 2929 F 3:40-44 50:37.7
96 Samuel Strange Loogootee IN 2934 M 2:70-74 50:42.2
97 Karl Pryor Indianapolis IN 2906 M 6:40-44 51:17.9
98 Dave Hyatt Yorktown IN 2964 M 9:35-39 51:21.1
99 Megan Layton Westfield IN 2871 F 2:19-24 51:33.1
100 Kimberly Beyer Anderson IN 2940 F 5:45-49 52:11.1
 
Place Name City Bib No Gender Age Group Total Time
101 Anna Rangel Kokomo IN 2814 F 1:65-69 52:26.9
102 Rachel Browning Muncie IN 2954 F 4:40-44 52:27.9
103 Melia Ozbun Muncie IN 2869 F 6:45-49 52:42.5
104 Hillary Hughes Noblesville IN 2847 F 8:35-39 52:50.2
105 Joe Cagle Whiteland IN 2961 M 7:40-44 52:55.6
106 Cherie Patterson Farmland IN 2918 F 4:30-34 53:02.6
107 Kim Zarse Alexandria IN 2804 F 2:60-64 53:04.9
108 Emily McIntire Muncie IN 2828 F 5:40-44 53:08.2
109 Chet Klene Martinsville IN 2946 M 6:50-54 53:23.0
110 Andrea Hargrave Martinsville IN 2945 F 6:40-44 53:23.2
111 Kathy Barton Greenville OH 2896 F 3:60-64 53:29.3
112 Robert Haney Muncie IN 2893 M 7:50-54 53:30.7
113 Larry Strange Muncie IN 2832 M 2:65-69 53:32.1
114 Elke Miot Brownsburg IN 2903 F 3:50-54 53:34.2
115 Gail Ambrose Brownsburg IN 2908 F 4:50-54 53:34.4
116 Endalish Pryor Indianapolis IN 2907 F 7:45-49 53:34.7
117 Keith Baumann Westfield IN 2941 M 8:50-54 54:25.5
118 Nicki Morris Farmland IN 2915 F 9:35-39 55:10.0
119 Perry Knox Anderson IN 2851 M 9:55-59 55:35.2
120 Haley Knox Anderson IN 2852 F 3:19-24 55:36.6
121 Carrie Anspach Fort Wayne IN 2899 F 7:40-44 55:57.9
122 Tim Conger Indianapolis IN 2834 M 3:65-69 56:18.6
123 Sandy Alexander-Conger Indianapolis IN 2835 F 3:55-59 56:32.8
124 Teresa Brand Indianapolis IN 2879 F 4:60-64 56:37.7
125 Teresa Layton Westfield IN 2872 F 4:55-59 56:59.8
126 Curt Canter Indianapolis IN 2811 M 8:60-64 57:28.6
127 Kelly Watson Noblesville IN 2949 F 5:50-54 58:20.1
128 Christina Gleitz Indianapolis IN 2939 F 8:40-44 59:11.2
129 Caren Bond Indianapolis IN 2938 F 8:45-49 59:11.4
130 Parker Dean Anderson IN 2829 M 4:15-18 1:00:47.0
131 Jerry Dean Sheridan IN 2884 M 5:45-49 1:00:52.6
132 Ed Brandt Indianapolis IN 2810 M 10:55-59 1:00:57.2
133 Jim Frazier Lapel IN 2876 M 6:45-49 1:02:02.8
134 Samantha Frazier Lapel IN 2875 F 9:40-44 1:02:02.8
135 Ron Harmening Pendleton IN 2803 M 3:70-74 1:04:51.1
136 Bruce Anderson Zionsville IN 2880 M 9:60-64 1:06:33.7
137 Josh Davis Frankton IN 2936 M 10:35-39 1:06:50.9
138 Tiffany Davis Frankton IN 2935 F 10:35-39 1:06:51.0
139 Joyce Sanford West Lafayette IN 2919 F 5:60-64 1:09:29.8
140 Cindy Montgomery Indianapolis IN 2943 F 5:55-59 1:09:52.7
141 Ginger Wuebker Dayton OH 2878 F 6:50-54 1:14:04.8
142 Todd Oliver Carmel IN 2808 M 9:50-54 1:16:48.5